Badminton

Oddíl badmintonu

Badminton v závodní podobě se v Dobřichovicích začal hrát na podzim roku badminton21985. Již v zimě 1986 vznikl samostatný sportovní oddíl a v následující sezóně se smíčené družstvo dospělých poprvé zúčastnilo oblastního přeboru. Oddíl byl v té době velmi aktivní i pořadatelsky. Na turnaje  O zlatou klec či Pohár brdských partyzánů pamětnic vzpomínají dodnes.

V devadesátých letech byla v Dobřichovicích založena tradice Přeboru družstev ČOS, první turnaj se uskutečnil při příležitosti otevření hably BIOS za účasti více než dvaceti sokolských družstev. Několik sezón startovalo v oblastním přeboru i družstvo žáků.
V roce 200 zájem o badminton v Dobřichovicích poněkud ustoupil, družstvo startuje sice stále v oblastním přeboru, ale pouze s dílčími a skromnými úspěchy. Pravidelně je pořádán přebor Župy Jungmanovy v soutěžích jednotlivců pro registrované i neregistrované hráče. V roce 2009 má oddíl dvanáct aktivních členů, předsedou je Tomáš Tomášek 608 152 167.

Tréninky

• úterý 20:00-22:00 (malý sál dospělí)
  • vedoucí oddílu – Jiří Janouš , email : jir.janous@gmail.com

badminton