Tenis

Oddíl tenisu

Tenis se ve vilové čtvrti na Brunšově hrál již na sklonku předminulého století. Na místě původních pískových dvorců stojí dnes již vzrostlý les. Dobrovolný okrašlovací spolek zakoupil pozemek současného areálu a v roce 1928 se již hrálo na třech nových antukových dvorcích. Ve třicátých letech se pak pořádaly turnaje i za účasti věhlasných tenistů té doby. Po sportu nepřející válečné době byly dvorce obnoveny zásluhou Fr.Prochásky st., na jehož počest se v 70. a 80.letech hrál významný turnaj dospělých  a jeho přátel.

V padesátých letech přešla správa areálu a oddíl pod TJ Sokol Dobřichovice. V sedmdesátých letech byl areál rozšířen o čtvrtý dvorec a byla postavena klubovna. I tehdejší celostátní turnaje měly svou proslulost. Po další změně režimu se vedení oddílu ujal ing.František Procháska ml.

Od 8.srpna 2018 funguje na klubovně tenisového oddílu fotovoltaická elektrárna. TJ Sokol Dobřichovice získal v uplynulém roce dotaci z Krajského úřadu Středočeského kraje ve výši 399.784,- Kč na rekonstrukci střechy a zajištění ohřevu teplé užitkové vody ze solární energie. Původně plánovaný ohřev pomocí slunečních kolektorů byl po zralé úvaze nahrazen realizací fotovoltaické elektrárny, díky které se nejen ohřívá voda ve dvou velkokapacitních bojlerech, ale její přebytky spotřebovává provoz klubovny a areálu. A pokud se v letních měsících, či naopak během zimy, kdy není žádný provoz, vyprodukovala elektrická energie zcela navíc, náš dodavatel Bohemia energy ji od nás vykoupí.

Současně s rekonstrukcí střechy a instalací FVE bylo zapotřebí udělat i několik vnitřních úprav, zejména přípravu technologické místnosti jako zázemí pro FVE a ohřev vody. S těmito pracemi nám pomohlo finančně i Město Dobřichovice a několik členů tenisového oddílu, které pomohli svými vlastními finančními prostředky.

Všem podporovatelům patří velký dík. Klubovna tenisového oddílu touto rekonstrukcí získala parametry do letošního roku netušené. Nemusíme se stydět pozvat si na turnaj či přátelský zápas kohokoliv. Ještě jednou děkujeme.

Středočeský kraj

V současné době má oddíl více než sto členů, dvě smíšená družstva dospělých v krajských soutěžích.
Předsedou oddílu je od roku 2008 Tomáš Tomášek, tel. č. 608 152 167.

• Pronájem kurtu: 200,- Kč / hod.
  • Možnost objedání čtyř tenisových kurtů na firemní akci
  • Rezervace kurtu 775 530 902
  • Web: tenis-dobrichovice.cz