Tenis

Oddíl tenisu

Tenis se ve vilové čtvrti na Brunšově hrál již na sklonku předminulého století. Na místě původních pískových dvorců stojí dnes již vzrostlý les. Dobrovolný okrašlovací spolek zakoupil pozemek současného areálu a v roce 1928 se již hrálo na třech nových antukových dvorcích. Ve třicátých letech se pak pořádaly turnaje i za účasti věhlasných tenistů té doby. Po sportu nepřející válečné době byly dvorce obnoveny zásluhou Fr.Prochásky st., na jehož počest se v 70. a 80.letech hrál významný turnaj dospělých  a jeho přátel.

V padesátých letech přešla správa areálu a oddíl pod TJ Sokol Dobřichovice. V sedmdesátých letech byl areál rozšířen o čtvrtý dvorec a byla postavena klubovna. I tehdejší celostátní turnaje měly svou proslulost. Po další změně režimu se vedení oddílu ujal ing.František Procháska ml.

V současné době má oddíl více než sto členů, dvě smíšená družstva dospělých v krajských soutěžích.
Předsedou oddílu je od roku 2008 Tomáš Tomášek, tel. č. 608 152 167.

• Pronájem kurtu: 200,- Kč / hod.
  • Možnost objedání čtyř tenisových kurtů na firemní akci
  • Rezervace kurtu 775 530 902
  • Web: tenis-dobrichovice.cz